Cena emisních povolenek raketově roste. Dá stát peníze znečišťovatelů na užitečné projekty pro domácnosti?
Číst článekNa desetileté maximum a k hranici 20 EUR za tunu se v těchto dnech přiblížila cena emisních povolenek [1], které platí uhelné elektrárny či průmyslové podniky za každou tunu oxidu uhličitého vypuštěnou do atmosféry. Znamená to také, že stát tak získává čím dál víc peněz například do programu Nová zelená úsporám. Aktuálně zveřejněné prognózy navíc […]