ČEZ klame: emise CO2 neklesly, produkují je jen jiné firmy. Prodejem elektráren klima neochrání
Číst článekReakce na dnešní “ČEZ číslo týdne” Mluvčí společnosti ČEZ, a.s. dnes poslal novinářům krátkou zprávu “číslo týdne”, v níž tvrdí, že emisní náročnost zdrojů ČEZu klesla o 30 % za posledních 5 let [1]. A tento fakt přisuzuje tomu, že ČEZ získal zdarma emisní povolenky výměnou za investice do čistých technologií (tzv. derogace). Tato […]