V elektrárně Chvaletice naměřili čtyřnásobné zvýšení emisí rtuti. Znečišťovatel to před veřejností tají
Číst článekEmise rtuti elektrárny Chvaletice vzrostly v roce 2019 na více než čtyřnásobek. Vyplývá to z nového měření, které poskytla společnost Sev.En EC provozující elektrárnu úředníkům Olomouckého kraje, ale které vůbec nezveřejnila ve výroční zprávě o plnění emisních limitů. Ani nevysvětlila, proč naměřila tak velký nárůst znečištění. V roce 2019 se přitom na základě svých měření […]