Nová emisní vyhláška zajistila dočasný provoz uhelných tepláren, teď je čas na úspory energie a obnovitelné zdroje
Číst článekDnes vstoupila v účinnost novela tzv. emisní vyhlášky [1]. Ministerstvo životního prostředí (MŽP) tak umožnilo na dvě topné sezóny pokračování provozu uhelných tepláren, které nesplňují nové emisní limity a plánovaly letos přejít na zemní plyn. Ekologické organizace to považují vzhledem k současné energetické krizi a k potřebě zbavit se závislosti na ruském plynu za rozumné […]