Zisky z elektráren mají jít lidem. Státy musí pomoci zranitelným a srazit závislost na plynu
Číst článekPraha/Brusel – 9. září 2022: Energetičtí ministři a ministryně států EU se shodli na celoevropském zásahu do trhu s elektřinou, který bude spočívat v odvodu zisků z výroby elektřiny v levnějších zdrojích (zejména jaderné a obnovitelné, ale i uhelné) a jejich využití na pomoc lidem s vysokými účty za elektřinu, kterou na neúnosnou úroveň zdražuje […]